Originálna šitá kvetina do kvetináča – FOTOPOSTUP

1. februára 2018 0 Od Petra

Dnes som v práci vyrábala s klientkou kvetinu. Zadanie bolo z jej úst: KVETINA. Mojou úlohou bolo vymyslieť postup ako ju vytvoríme. No tak sme začali šiť lupienky a postupne nám pod rukami vyrástla obrovská ružová kvetina. Poďte sa pozrieť ako vznikala…

Potrebujeme:

  • makety: lupeň a kruh
  • látky (ružové a zelenú) – my sme si látky nakúpili tu
  • plsť (zelenú)
  • drôtik
  • kliešte na drôtik
  • 5 špajdlí
  • fixku na textil
  • nite, ihlu, nožnice, lepiacu pásku

Postup:

Z látky si vystrihneme lupienky pomocou makety a špendlíkov. Látku preložíme na polovicu a prešpendlíkulujeme spolu s maketou. Striháme dva lupienky naraz.

Nakreslíme si fixkou obrys a lupienok zašijeme. Najužšiu časť necháme nezašitú. Následne cez ňu lupienok otočíme na ruby.

Drôtik si vytvarujeme tak ako je na obrázku a vložíme ho do lupeňa. Následne lupeň zošijeme aj na poslednej otvorenej strane. Nakoniec lupienok môžeme trošku poohýbať a dotvarovať.

Takto si vytvoríme 6 lupienkov. Môžeme použiť aj rôznofarebné látky, podobne ako sme ich použili my. Lupienky postupne k sebe spájame ohýbaním drôtikov. Výsledkom je 6 spojených lupeňov do kruhu. Z vrchnej strany kvetiny drôtiky nie je vidno.

Následne z plsti vystrihneme 2 kruhy podľa predlohy.

Ešte si musíme vytvoriť stonku pre kvetinu. Vezmeme si 5 špajli a oblepíme ich lepiacou páskou aby spolu pevne držali. Nechajte kúsok neoblepený – časť ktorú budete zapichovať do kvetináča. Potom si zo zelenej látky vystrihneme pásik 60 cm dlhý a 5,5 cm široký. Tým obmotáme oblepené špajle. Na konci stačí keď prebytočnú látky odstrihneme a zalepíme.

Už budeme finišovať. Pomocou špendlíkov prišpendlíme zelené kruhy k lupienkom. Zo spodku vložíme aj zelenú stonku.

 

Následne kruhy postupne prišijeme ku lupienkom.

Výsledkom je vlastnoručne ušitá kvetina, ktorú môžete podarovať niekomu, koho máte radi. Alebo si ju dajte do kvetináča k obľúbenej kvetine.


PS: Pochváľte sa svojimi vyrobenými kvetinami. Pošlite mi fotku tej vašej na e-mail tvorimslaskou@tvorimslaskou.sk a rada ju zverejním v tomto článku.


Ďalšie moje články nájdete na blogu.

Ak Vás tento blog zaujal, založila som aj facebook skupinu a facebook stránku kde pravidelne uverejňujem ďalšie DIY novinky. Rada vás tam stretnem. 🙂

Sledujte ma na Bloglovin.com


Prajem krásny deň všetkým