Originálna šitá kvetina do kvetináča – FOTOPOSTUP

Ak sa ti článok bude páčiť, môžeš ho ďalej zdielať medzi svojich priateľov.

Dnes som v práci vyrábala s klientkou kvetinu. Zadanie bolo z jej úst: KVETINA. Mojou úlohou bolo vymyslieť postup ako ju vytvoríme. No tak sme začali šiť lupienky a postupne nám pod rukami vyrástla obrovská ružová kvetina. Poďte sa pozrieť ako vznikala…

Potrebujeme:

  • makety: lupeň a kruh
  • látky (ružové a zelenú) – my sme si látky nakúpili tu
  • plsť (zelenú)
  • drôtik
  • kliešte na drôtik
  • 5 špajdlí
  • fixku na textil
  • nite, ihlu, nožnice, lepiacu pásku

Postup:

Z látky si vystrihneme lupienky pomocou makety a špendlíkov. Látku preložíme na polovicu a prešpendlíkulujeme spolu s maketou. Striháme dva lupienky naraz.

Nakreslíme si fixkou obrys a lupienok zašijeme. Najužšiu časť necháme nezašitú. Následne cez ňu lupienok otočíme na ruby.

Drôtik si vytvarujeme tak ako je na obrázku a vložíme ho do lupeňa. Následne lupeň zošijeme aj na poslednej otvorenej strane. Nakoniec lupienok môžeme trošku poohýbať a dotvarovať.

Takto si vytvoríme 6 lupienkov. Môžeme použiť aj rôznofarebné látky, podobne ako sme ich použili my. Lupienky postupne k sebe spájame ohýbaním drôtikov. Výsledkom je 6 spojených lupeňov do kruhu. Z vrchnej strany kvetiny drôtiky nie je vidno.

Následne z plsti vystrihneme 2 kruhy podľa predlohy.

Ešte si musíme vytvoriť stonku pre kvetinu. Vezmeme si 5 špajli a oblepíme ich lepiacou páskou aby spolu pevne držali. Nechajte kúsok neoblepený – časť ktorú budete zapichovať do kvetináča. Potom si zo zelenej látky vystrihneme pásik 60 cm dlhý a 5,5 cm široký. Tým obmotáme oblepené špajle. Na konci stačí keď prebytočnú látky odstrihneme a zalepíme.

Už budeme finišovať. Pomocou špendlíkov prišpendlíme zelené kruhy k lupienkom. Zo spodku vložíme aj zelenú stonku.

 

Následne kruhy postupne prišijeme ku lupienkom.

Výsledkom je vlastnoručne ušitá kvetina, ktorú môžete podarovať niekomu, koho máte radi. Alebo si ju dajte do kvetináča k obľúbenej kvetine.


PS: Pochváľte sa svojimi vyrobenými kvetinami. Pošlite mi fotku tej vašej na e-mail tvorimslaskou@tvorimslaskou.sk a rada ju zverejním v tomto článku.


Ďalšie moje články nájdete na blogu.

Ak Vás tento blog zaujal, založila som aj facebook skupinu a facebook stránku kde pravidelne uverejňujem ďalšie DIY novinky. Rada vás tam stretnem. 🙂

Sledujte ma na Bloglovin.com


Prajem krásny deň všetkým

Zaujal ťa tento článok?
Prihlás sa na odber noviniek z blogu. Raz týždenne dostaneš nový článok do tvojej schránky.

Od malička ma lákala DIY tvorba.

Na základnej škole som sa učila paličkovú čipku. Počas strednej som sa učila narábať so šijacím strojom. Popri štúdiu na vysokej škole som sa naučila háčkovať. Vtedy som aj objavila YouTube DIY návody a krásu Pinterestu.

Po škole som nastúpila ako terapeut k ľuďom s postihnutím. Dodnes tam pracujem prevažne v dielničke kde ručne šijeme rozličné hračky a dekorácie. Naučila som sa tam nové techniky a spôsoby práce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

CommentLuv badge

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak