Ihelníček z fľašky od presnidávky – fotopostup

26. marca 2018 1 Od Petra

Inšpirovaná týmto blogom som si vytvorila aj ja svoj ihelníček. Poďte si ho teraz vyrobiť spolu so mnou. Prinášam vám presný fotopostup doplnený slovným komentárom.

Na ihelníček budete potrebovať

  • fľašku na zaváranie (napríklad od presnidávky)
  • látku
  • pohár (priemer väčší než vrchnáčik od fľašky)
  • veľký tanier
  • tavnú pištoľ
  • ihlu, niť
  • kartón
  • výplň do ihelníčka (ja som použila PES guličky, ktoré sa používajú ako výplň do hračiek, ale vy môžete použiť aj zbytky látok, molitan alebo nejakú inú výplň, ktorá vám napadne…)

Postup na výrobu ihelníčka

Vďaka poháru a tanieru si z látky vystrihneme dva kruhy. Kruh z pohárom si ešte ručne zväčšíme približne o 1,5 cm po celom obvode (obr.2).

Z kartónu si vystrihneme kruh podľa pohára, ktorý sme použili na látku. Tento kruh už viac nezväčšujeme. Potom pomocou tavnej pištole prilepíme kruh z látky k vystrihnutému kruhu z kartónu. Takto si vytvoríme základ pre náš ihelníček.

navod na ihelnicek navod na ihelnicek

Následne z veľkého kruhu budeme vytvárať vrch ihelníčka. Najskôr si celý kruh niekoľkokrát preložíme a odmeriame si od stredu 9,5 cm pravítkom. Postupne si načrtneme približne 9,5 cm po celom obvode kruhu. Podľa tohto náčrtu budeme látku prešívať a postupne sťahovať.

Pred úplným stiahnutím vyplníme ihelníček dostatočným množstvom výplne. Ja som použila všetku výpĺpň, ktorú je vidieť na obrázku.

Pomocou tavnej pištole pripevníme vrch a spodok ihelníčka dohromady. Môžeme si tiež pomôcť a takto zalepený ihelníček zafixovať tzv. matracovým stehom.

Teraz nám zostáva už len prilepiť ihelníček k vrchnáčiku od fľašky. Do fľašky si môžeme nahádzať gombíky a na ihelníček napichať špendlíky a ihly… 🙂

Verím, že ak sa pustíte do výroby, budete mať z výsledku takú radosť ako mám ja. Ihelníček mám na stole už druhý mesiac a stále sa z neho vytešujem. 🙂


Ďalšie moje články nájdete na blogu.

Ak Vás tento blog zaujal, založila som aj facebook skupinu a facebook stránku kde pravidelne uverejňujem ďalšie DIY novinky. Rada vás tam stretnem. ?

Sledujte ma na Bloglovin.com


Pekný deň všetkým plný kreatívnej nálady.