Pinterest: Načo slúži a ako ho používať

Ak sa ti článok bude páčiť, môžeš ho ďalej zdielať medzi svojich priateľov.

Pinterest je za mňa ten najužitočnejší nástroj pokiaľ si chcem nájsť nápady na tvorenie. Vďaka nemu som objavila veľa návodov na háčkovanie, šitie a vlastne tvorenie akéhokoľvek druhu.

Nástenka. Čo to vlastne znamená?

Často v článkoch uvádzam odkaz na nejakú nástenku, ktorá úzko súvisí s danou témou. Napríklad v článku 23 DIY návodov na jarný veniec som sa zmieňovala o nástenke SPRING WREATHS, ktorú som vytvárala ruka v ruke s písaním článku.

Pinterest je nástroj kde si môžete ukladať obrázky z rôznych stránok. Inými slovami vy si označíte obrázok na nejakom blogu/stránke. Stlačíte pridať na pinterest a vložíte ho na nejakú nástenku, ktorú máte už vytvorenú alebo vytvoríte novú. Následne si viete tento obrázok dohľadať medzi svojimi nástenkami a teda sa vrátiť napríklad ku zaujímavému návodu, či inšpirácií.

Kde mám vlastne začať…

Pinterest je špecifická stránka v tom ohľade, že vám nedovolí prezerať si hocičo vo veľkej miere. Po chvíli rolovania vás požiada aby ste sa zaregistrovali. Za mňa odporúčam sa zaregistrovať ihneď, pretože je to naozaj neskutočne úžasný nástroj na vyhľadávanie inšpirácií.

Pokiaľ ste sa zaregistrovali a prihlásili máte možnosť vyhľadávať rozličné veci. Pinterest je stránka v mnoho jazykoch, čiže ak neviete po anglicky, nájdete veľa vecí aj v češtine či v slovenčine, no nie je ich tak veľa ako keď si dáte vyhľadávať niečo v anglickom jazyku… Odporúčam, ak neviete po anglicky, použite Google translator a jednoducho hľadajte inšpirácie.

Našla som niečo, čo si chcem uložiť ako na to…?

Tak v tejto kapitole sa pokúsim ukázať ako vytvoriť nástenku a následne si uložiť, niečo čo sa mi páči.

Ako vytvorím nástenku

Ako si uložím inšpiráciu z Pinterest

Ako si uložím inšpiráciu z Blogu

Ako si uložím inšpiráciu z Google

Ako si uložím inšpiráciu z Facebook

Ako funguje sledovanie na Pinterest

Keď niekoho sledujem – odporuci mi to jeho Pini…mozem sledovat celeho cloveka, len nejaku nastenku. ak niekto sleduje mna ako mi to pomaha. napriklad ak predavam na sashe mozem si robit nastenku s mojmi vyrobkami…

zaujimave tipy ako postupovat v pripade prezentacie vlastnej znacky na pintereste https://business.pinterest.com/sk/creating-your-account

 

Zaujal ťa tento článok?
Prihlás sa na odber noviniek z blogu. Raz týždenne dostaneš nový článok do tvojej schránky.

Od malička ma lákala DIY tvorba.

Na základnej škole som sa učila paličkovú čipku. Počas strednej som sa učila narábať so šijacím strojom. Popri štúdiu na vysokej škole som sa naučila háčkovať. Vtedy som aj objavila YouTube DIY návody a krásu Pinterestu.

Po škole som nastúpila ako terapeut k ľuďom s postihnutím. Dodnes tam pracujem prevažne v dielničke kde ručne šijeme rozličné hračky a dekorácie. Naučila som sa tam nové techniky a spôsoby práce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

CommentLuv badge

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak