Pinterest: Načo slúži a ako ho používať

27. februára 2019 1 Od Petra

Pinterest je za mňa ten najužitočnejší nástroj pokiaľ si chcem nájsť nápady na tvorenie. Vďaka nemu som objavila veľa návodov na háčkovanie, šitie a vlastne tvorenie akéhokoľvek druhu.

Nástenka. Čo to vlastne znamená?

Často v článkoch uvádzam odkaz na nejakú nástenku, ktorá úzko súvisí s danou témou. Napríklad v článku 23 DIY návodov na jarný veniec som sa zmieňovala o nástenke SPRING WREATHS, ktorú som vytvárala ruka v ruke s písaním článku.

Pinterest je nástroj kde si môžete ukladať obrázky z rôznych stránok. Inými slovami vy si označíte obrázok na nejakom blogu/stránke. Stlačíte pridať na pinterest a vložíte ho na nejakú nástenku, ktorú máte už vytvorenú alebo vytvoríte novú. Následne si viete tento obrázok dohľadať medzi svojimi nástenkami a teda sa vrátiť napríklad ku zaujímavému návodu, či inšpirácií.

Kde mám vlastne začať…

Pinterest je špecifická stránka v tom ohľade, že vám nedovolí prezerať si hocičo vo veľkej miere. Po chvíli rolovania vás požiada aby ste sa zaregistrovali. Za mňa odporúčam sa zaregistrovať ihneď, pretože je to naozaj neskutočne úžasný nástroj na vyhľadávanie inšpirácií.

Pokiaľ ste sa zaregistrovali a prihlásili máte možnosť vyhľadávať rozličné veci. Pinterest je stránka v mnoho jazykoch, čiže ak neviete po anglicky, nájdete veľa vecí aj v češtine či v slovenčine, no nie je ich tak veľa ako keď si dáte vyhľadávať niečo v anglickom jazyku… Odporúčam, ak neviete po anglicky, použite Google translator a jednoducho hľadajte inšpirácie.

Našla som niečo, čo si chcem uložiť ako na to…?

Tak v tejto kapitole sa pokúsim ukázať ako vytvoriť nástenku a následne si uložiť, niečo čo sa mi páči.

Ako vytvorím nástenku

Nástenku si vytvorím vo svojom účte tak, že otvorím svoj profil a v ľavo hore je značka plus. Keď + otvorím, tak sa mi otvorí zoznam možností, medzi ktorými aj vytvoriť novú nástenku. Intuitívne ju vytvorím a pomenujem.

Druhá možnosť je, že keď nájdem niečo, čo ma zaujme, tak keď to budem chcieť pripnúť na nástenku, tak nevyberiem žiadnu z mojich násteniek, ale pridám novú.

Ako si uložím inšpiráciu z Pinterest

Podľa mňa veľmi jednoduchý spôsob. Nájdem obrázok, ktorý sa mi páči. Dám sa na neho myšou. Vtedy sa mi objaví možnosť uložiť. Vyberiem si nástenku na ktorú, si chcem obrázok pripnúť. A uložím…

Ako si uložím inšpiráciu z Blogu alebo obrázok z Google

V takomto prípade ja osobne využívam prehliadač Google Chrome a jeho Rozšírenie „Tlačidlo Uložiť na Pintereste“. Pokiaľ si toto rozšírenie nastavíte vo svojom prehliadači, potom keď prídete myškou na ľubovoľný obrázok nejakého blogu, ponúkne sa vám tlačidlo Save. Po jeho kliknutí už postupujete podobne ako pri nástenke z Pinterestu.

Ako si uložím inšpiráciu z Facebooku

V takomto prípade, keď vás osloví nejaká fotka alebo obrázok na Google, je potrebné si fotku označiť pravým tlačidlom myši a vybrať „Otvoriť obrázok na novej karte“. Potom už postupujete rovnako akoby ste chceli uložiť obrázok z blogu.

Ako funguje sledovanie na Pinterest

Keď niekoho sledujem, Pinterest mi odporúč „Piny“, ktoré sa páčia jemu. Môžem sledovať všetky záujmy niekoho, alebo len nejakú nástenku z jeho zoznamu. Ak niekto sleduje mňa, tak má možnosť vidieť, čo sa mne páči. Často označím obrázok z nového blogu a pridám na niektorú svoju nástenku.

Pokiaľ som handmade predajca a označím svoje vecičky na Pinterest pomáha mi to v predaji. Moje výrobky sa dostanú do povedomia tých ľudí, ktorým sa páčia podobné veci ako mne.

Zaujímave tipy ako postupovať v prípade prezentácie vlastnej značky na Pintereste nájdete aj na tejto stránke

Ak vás môj článok zaujal alebo sa vám páčia moje príspevky, môžete sledovať aj moje nástenky

Pinterest – tvorimslaskou

Tak myslím, že pre dnešok je týchto informácií dostatok.

Pokiaľ máte nejaké otázky, kľudne sa ma spýtajte v komentári.

Pekný deň všetkým.