Medvedíci – celá zbierka

12. júna 2020 0 Od Petra

Asi ste si všimli, ak ma sledujete na facebooku alebo na instagrame, že mi pribudne kde tu nejaký nový medvedík. Rada by som vám ich všetkých spolu predstavila…

Medvedík hnedý

Medvedík hnedý, najčastejšie prezývaný pán Izidor, pochádza z malej obce na západe Slovenska z Vysokej pri Morave. Tu sa narodil a vďaka nemu sa zrodilo hneď niekoľko ďalších poddruhov – ako princeznička, Kurkumín, Izidorka, či Filoménka.

Kurkumín je veľmi vzácny druh medvedíka hnedého,ktorí sa rodí len výnimočne. Kurkumín je tak vzácny, že si zaslúžil samostatný článok na blogu, kde vám aj odprezentoval svoje najobľúbenejšie kurkumové príslovia.

Medvedík čistotný – Mýval

Neviem ako vy, ale zbierka medvedíkov ma vždy lákala. A taký Medvedík čistotný je ten správny typ na jej doplnenie. Pochádza zo Severnej Ameriky a podľa wikipédie výskyt na Slovensku sa odhaduje na 2,1%. Čiže, vlastniť mývala na Slovensku je veľká rarita pre každého zberateľa.

Panda Amanda

Pandy sú moje najobľúbenejšie medvedíky, odkedy som bola v ZOO vo Viedni. Pandie mláďatká, si tam veselo na chrbte vylihovali a kŕmili sa bambusovými výhonkami. Potom sa pregúľali na bok a potom zas na druhý. Boli lenivé, ale vždy sa nejako dokotúľali k ďalšiemu bambusovému výhonku. Panda Amanda už u mňa býva dlhšiu dobu. Zabývala sa a tak vypapala všetky bambusové výhonky zo záhrady, preto aj narástla a má viac ako 40 cm, narozdiel od ostatných medvedíkov, ktorí majú len okolo 30 cm.

Medvedík Koalák

Pán Koala je rovnako elegán, ako tí predchádzajúci medvedíci. Má tradične gate na traky, vrecko na brušku, farbené gombíčky, či motýlika. Do gala sa nahodil ešte v Austrálií, z krajiny protinožcov, kde ho ľudia prvýkrát zazreli. Po mnohých rokoch zavítal aj na Slovensko.

Zaujímavé na ňom je, že podľa wikipédie sa nazýva Koalák – Koala medvedíkovitá, dokonca aj svojím vzhľadom pripomína medvedíka, no v skutočnosti je to vačkovec, podobný kengure. Rozmýšľam teraz, ako mu tie gaťure teraz vyzliecť, však aj malú koalu pod nimi môže ešte schovávať… 😀

Medvedík ľadový

Tí, čo ma sledujete naozaj pozorne, asi ste si všimli, že som zatiaľ nezverejnila medvedíka ľadového. Áno, všimli ste si dobre. 🙂 Chystám sa na neho. Do mojej zbierky sa určite bude hodiť aj on – medvedík ľadový v gaťoch.

Tak zatiaľ vám tu nechávam fotku medvedíka, ktorého som robila niekedy okolo roku 2015. Na nej vidno, čo všetko bolo treba zlepšovať… 😉

Aký medvedík ešte chýba?

Tak a teraz vážne premýšľam, na ktorého som ešte zabudla. Vám nenapadá náhodou, aký medvedík mi ešte chýba?

Ďakujem za Váš čas pri mojom blogu a prípadne aj spätnú väzbu. 🙂