Seriál recyklujeme: dajte Vaším starým džínsom nový život

Dajte starým džínsom nový život

Džínsy, dneska asi najobľúbenejšia forma nohavíc vo svete vznikli v roku 1873 ako pracovné nohavice pre kovbojov. Vytvorili ich Jacob Devis a Levi Strauss. (zdroj: wiki)

Včera som v práci dostala do rúk asi 8 ks starých džínsov. Otázka bola, čo s nimi. Či si ich pridám k šitiu v dielničke, alebo ich vyhodíme. Rozhodnutie bolo jasné, nehať si ich a vymyslieť, ako ich zrecyklovať.

Doma som si sadla za počítač a pustila youtube. Jediné, čo ma zaujímalo bolo akými spôsobmi sa dajú recyklovať džínsy. Našla som plno DIY návodov na batôžteky a kabelky, ale aj návod na zásteru, či čižmy. Tu Vám prinášam výber tých, ktoré sa mi páčili najviac.

Šaty

Podľa mňa zaujímavý návod pre teenegerku, ktorá začína so šitím.

Kabelka

Tak tento návod som si vybrala do práce. Už sme aj začali šiť.

Batoh

Pokiaľ, chcete začať vyrábať, tento roztomilý batôžtek, tak návod na jeho výrobu začína 2:18. 🙂 K jeho výrobe si pripravte lepidlo, či tavnú pištoľ, pretože nie je šitý.

Baleríny

Netradičná premena starých baleríniek na novšiu romantickejšiu verziu. Opäť budete potrebovať lepidlo. Návod so samotnou výrobou začína 1:12.

Podložka do kúpeľne

Top

V tomto videu ma najviac zaujalo, ako prišiť zips… osobne by som si top spravila dlhší, alebo nadšila kúskom farebnej látky v oblasti brucha…

Čižmy

Myslím si, že tie sú určené už pre náročnejšie čitateľky s väčším skúsenosťami so šitím.

Šiltovka

Pre tých najpokročilejších krajčírov so špeciálnym vybavením – no video určite veľmi zaujímave. Vy by ste vedeli ako sa šije taká šiltovka?

Bez návodov

Ďalšia kopa skvelých nápadov a inšpirácií (tentokrát bez návodov).

Batoh

Ďalší perfektný a jednoduchý batôžtek.

Sukňa z ďžínsov…

(video z Facebook)

Tu by mal byť screenshot z videa.

Vyskúšali ste už niekedy recy(jeans)projekt? Aký? 🙂


Ďalšie príspevky zo Seriálu recyklujeme nájdete na tomto odkaze.

Ak Vás tento blog zaujal, založila som aj facebook skupinu a facebook stránku kde pravidelne uverejňujem ďalšie DIY novinky. Rada vás tam stretnem. 🙂


 

One thought on “Seriál recyklujeme: dajte Vaším starým džínsom nový život

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

CommentLuv badge

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak