Tričko DIY: Valentínsky darček pre priateľa 2018

Ahojte, dneska vám prinášam fotopostup na tohtoročný darček pre priateľa. Inšpiráciou mi bol článok na sashe.sk od Mamimo. Premýšlala som, aké tričko by som mohla vyrobiť pre svojho priateľa ja. Nakoniec som prišla s nápadom „Som pekný, zábavný, šikovný a ZADANÝ“…

Na výrobu trička s nápisom potrebujeme:

  • tričko 🙂 ja som zvolila bielej farby
  • farby na textil – podľa zvolenej farby trička červená a čierna farba na svetlý textil (ja som vyberala v Pantarhei v oddelení Creative)
  • štetce (mala som dva tenké, ploché)
  • fixky na textil (mam od Centropenu zakúpené v papierníctve)
  • kartón, lepiacu pásku, biely papier, hrubú centrofixku, ceruzku
  • žehličku, papier na pečenie

Časová náročnosť:

  • farbenie: asi 2 hodiny
  • schnutie: asi 3 hodiny

Môj tip: Vezmite si vreckovku a opatrne ju prikladajte na nafarbené tričko. Pokiaľ ostane biela je tričko dostatočne suché.

Postup na tričko s nápisom:

Vzhľadom na to, že môj priateľ je dosť vysoký mala som aj dosť veľké tričko. Preto som si ho rozprestrela na zemi a tam upravovala. Položila som na neho A4 bieleho papiera a postupne si načrtla kde sa bude nápis nachádzať. Následne som ho obtiahla hrubou centrofixou.

Keď som mala nápis hotový a bola som s ním spokojná prilepila som všetky A4 k sebe lepiacou páskou. Potom som takýto plagát podlepila kartónom – opäť s lepiacou páskou.

Následne som plagát vložila do trička. Písmena pekne presvitali a tak som si mohla celý nápis obkresliť fixkami na textil na tričko. Potom som písmena vymaľovala farbami na textil.

Tričko som nechala uschnúť a zažehlila pomocou papiera na pečenie približne 4 minúty aby farby dobre vsiakli. Výsledkom je darček, ktorý verím nebude slúžiť len ako pyžamo. 🙂


A aký darček ste si pripravili vy? Nemáte ešte žiaden vybraný, skúste sa pozrieť na môj obľúbený článok: 14 tipov na valentínske DIY darčeky sem.


Ďalšie moje články nájdete na blogu.

Ak Vás tento blog zaujal, založila som aj facebook skupinu a facebook stránku kde pravidelne uverejňujem ďalšie DIY novinky. Rada vás tam stretnem. 🙂

Sledujte ma na Bloglovin.com


Pekný deň všetkým plný kreatívnej nálady

2 thoughts on “Tričko DIY: Valentínsky darček pre priateľa 2018

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

CommentLuv badge

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak