23 DIY návodov na jarný veniec na dvere

Blíži sa jar a spolu s ňou aj kvitne všetko vôkol nás. Okrášlite si svoje vchodové dvere originálnymi jarnými vencami a privítajte príchod jari aj vo vašej domácnosti. Tento článok ponúka 23 tipov ako si vytvoriť pekný jarný veniec.


1. Jarný veniec z priadze

Návod je síce v anglickom jazyku, ale doplnené fotky prehľadne ukazujú ako si veniec vytvoriť. 🙂

veniec z priadze
Zdroj: The 36th Avenue

2. Veniec od lesných škriatkov

Návod opäť zo zahraničnej stránky pri ktorom budete potrebovať hlavne plsť a korok. Zíde sa aj lepidlo/tavná pištoľ, kvetinky, motýliky, gombíky, nožnice a ihly na plstenie.

veniec s papradím a muchotrávkami
Zdroj: Crafts ‚n Coffee

3. Veniec plný motýlikov

Motýliky ktoré si nájdete na tejto stránke  si jednoducho vytlačíte doma na tlačiarni a vystrihnete. Následne ich nalepíte napríklad tavnou pištoľou na podklad v tvare venca (asi najkrajšie to vynikne na pletenom tvare z prútia alebo roliek z papiera). Ak by ste chceli inú farebnú kombináciu, tak ďalšie iné motýle nájdete napríklad na mnou obľúbenom portáli  .

motyle a veniec
Zdroj: Design impro vised

4. Brmbolce so zajačikom

Veľmi milý a podarený veniec si pre nás pripravila Bev z blogu Flamingo Toes. Návod je podrobne opísaný v anglickom jazyku a doplnený názornými fotografiami.

veniec so zajacikom z plsti s brmbolcami


5. Dáždnikový nápad

Máte doma starý dáždnik a už už rozmýšľate, že ho vyhodíte? Čo tak ho prerobiť do krásnej netradičnej dekorácie na dvere…

Potrebujete dáždnik, živé alebo umelé tulipány, ihlu, niť a kúsok stuhy na mašľu. Najskôr v strede previažete dáždnik. Potom zo šijete všetky vetvy dáždnika úplne hore pri rúčke k sebe, tak aby sa vám dáždnik už neotváral. Ostanú voľné ramená látky do ktorých vložíte tulipány. A máte raz dva hotovo.

veniec z dazdnika
Zdroj: Random thoughts home

6. Živé či umelé kvety

Aj o tom je nasledujúci fotonávod od Afloral.com. 🙂

veniec s kvetinami


 7. Zajačí chvostík

Krásny a jednoduchý nápad z jutoviny. Pomocou makety, ktorú si vytlačíme na tlačiarni a zväčšíme podľa svojich predstáv, ušijeme zajačika na šijacom stroji alebo ručne. Následne ho vyplníte zbytkami látok alebo PES guličkami. Pridáme brmbolec, mašľu a prípadne kúsok lyka na ozdobenie. Na zavesenie použijeme drôtik.

zajačik z jutoviny
Zdroj: i.pinimg.com

8. Z farebných vajíčok

Stránka FaithfullyFree ponúka pekný a jednoduchý fotonávod, ktorý zvládnu aj deti. Výsledkom vám bude tento veselý veniec.

z farebných vajíčok


9. Chlpatý zajačik na dvere

Fotonávod, ktorého výsledkom je plyšový zajačik, ktorým môžete ozdobiť aj dvere do detskej izby ratolestí.

easter bunny wreath
Zdroj: Busy creating memories

10. Žiarivé kuriatka

Pokiaľ vás nenadchol predchádzajúci nápad do detskej izby, tak tento by mohol byť ten pravý…

kuriatkový veniec
Zdroj: Adventures and play

11. Prútený zajačik

Tak k tomuto vencu som sa dostala nedávno, keď bol zdieľaný vo FB skupine DIY -urob si to sám/sama. Hneď ma zaujal a som si ho aj uložila. Už ste niekedy videli u suseda takúto dekoráciu na dveroch? Podrobný návod v slovenskom jazyku prináša Pluska/záhradkách.

prútenný zajačik


12. Prútené srdiečko na dvere

Toto srdiečko vznikalo predpokladám podobne ako prútený zajačik, ktorý je uverejnený o bod vyššie. Autorka prútie doplnila kvetinami, vajíčkami a mašľou a vznikol jej veľmi pekný a opäť jednoduchý veniec.

srdiečko z prútia
Zdroj: Mish Mash by Simona

13. Papierová kvetina

Fotopostup od blooming homestead názorne ukazuje ako tento veniec vytvoriť. Pri tejto výrobe budete potrebovať určitú dávku trpezlivosti a viac času.

papierová kvetina


14. Zo starej pneumatiky

Áno čítate správne… veniec sa dá vytvoriť v podstate z akéhokoľvek materiálu. Už sme si ukázali veniec z dáždnika, teraz posielam fotku z pneumatiky. Podobne vytvoríte z formy na pečenie alebo košíka.

Recyklovať materiály je téma, ktorá je stále aktuálna a preto sa na ňu zameriavam aj ja vo svojom seriály: Recyklujeme. Každý mesiac prinášam jeden nový recyklačný článok…

Dôkladný fotopostup nájdete na The Craft Patch Blog.

veniec z pneumatiky


15. S vtáčou búdkou

Ďalší podrobný fotopostup – tentokrát od I heart naptime. Výsledkom je veniec, ktorý poslúži možno aj sýkorkám, či iným vtáčikom, ktoré oživia váš vchod do domu.

vtáčia búdka


16. Uvítací veniec

Týmto nadpisom som myslela ľubovoľný veniec s nápisom Vitajte, Dobrý deň, Poďte ďalej…. Ako ukážku prikladám jeden zahraničný – Wellkom od Creative with Joy.

uvítací veniec


17. Tak trochu iné vajíčka

Nite, bavlnky, balóniky (ideálne tie malé na vodné bomby), rukavice, miska a škrob, či vodné sklo je presne to, čo budete potrebovať ak si chcete vytvoriť takýto veniec. A samozrejme veľa trpezlivosti a času. Jedno vajíčko vám môže schnúť aj 24 hodín.

veniec z vajíčok z priadze
Zdroj: Décor de pâques

18. Brmbolcový POM POM veniec

Brmbolce sú niečo, čo keď vidím cítim sa ako v nebi. 🙂 Nemôžem im odolať. A keď niekto vytvorí takýto krásny veniec tak neostáva mi nič iné ako sa len dosýta vynadívať. Postup aj s fotodokumentáciou pre nás napísala Christie z blogu Sparkles of Sunshine.

brmbolcový veniec


19. Zlatý dážď za 5 minút

Ďalší fotopostup na rýchlu tvorbu prináša The happy housie.

zlatý dážď


20. Veľkonočné bahniatka na dvere

Tento strapatý veniec je podľa mňa viac než dokonalý. Myslím si, že zaujme každého kto bude okolo vašich dverí prechádzať. Jednoduchý, prírodný a krásny.  ❤ ❤ ❤

bahniatkový veniec
Zdroj: DIY PROJEKTY

21. Jednoduchý veniec zo zbytkov látok

Máte doma viacero zbytkov látok a rozmýšľate ako ich využiť. Budete potrebovať podkladový tvar venca, látky a prípadne nejakú plsť na kvietok, či vtáčika, stuhu na mašličku k finálnemu dekórovaniu. Tento postup patrí jednoznačne k tým rýchlejším a časovo menej náročnejším.

veniec zo zbytkov látok
Zdroj: A cultivated nest

22. Háčkovaný veniec

Háčkovanie je činnosť ktorú som sa naučila na vysokej škole a baví ma dodnes. Aj to je dôvod prečo som svoje hľadanie zamerala na vence vyrobené touto technikou. Pokiaľ patríte tak ako ja k milovníkom priadzí, myslím, že vás nasledujúca inšpirácia nadchne. Prvý obrázok odkazuje na návod ako obháčkovať model venca a druhý ukazuje inšpiráciu ako ho môžete ozdobiť.

háčkovaný veniec
Zdroj: Sewrella
háčkovaný zdobený veniec
Zdroj: Crazypatterns

23. Margarétka na dvere

Na vytvorenie tejto kvetiny budete potrebovať farebnú jutu. Chvíľu mi trvalo, kým som vôbec nejakú našla na internete dostupnú na slovensku. Pravdepodobne by mal fungovať tento e-shop, ale overený ho nemám. Pokiaľ ste sa už s týmto materiálom stretli a máte lepší odkaz, kľudne ho pridajte do komentára. 🙂 Inak je tiež možnosť vyskúšať si klasickú hnedú jutu nafarbiť. Osobne by som skúsila nejaké farby na textil zn. DUHA.

Pokiaľ sa vám podarí farebnú jutu zohnať nič vám nebráni zútulniť si domov takouto kvetinou…

margarétka na dvere
Zdroj: Grillo Designs

BONUS č. 1

Upleťte si vlastný veniec z ruličiek od novinového papiera. Pozrite si názorné video.


Bonus č. 2

Zozbierala som pre vás ďalšie pekné inšpirácie

Počas tvorby tohto článku som blúdila po rozličných stránkach a postupne som si ukladala najzaujímavejšie nápady na moju nástenku SPRING WREATHS na pintereste. Pozrite si ďalšie inšpirácia u mňa.


Bonus č. 3

Nemáte POM-POM-ovač taký ako má Christie v návode na Brmbolcový veniec č. 18? A chcete mať? Myslím, že určite nájdete nejaký „brmbolcovač“ aj medzi slovenskými galantériami. Ja osobne rada nakupujem na Ebay. Myslím, že výber je bohatý a ceny viac než priaznivé. Presvedčte sa samy… 🙂

Iný nápad je robiť brmbolce klasicky ako si pamätáme ešte z čias základnej školy. Dve vystrihnuté medzikružia omotávame spoločne priadzou do požadovanej hrúbky. Čim viac omotáme, tým pevnejší brmbolec budeme mať. Nakoniec rozstrihneme a zaviažeme v strede. Potom pomaly odstránime kartóny. Brmbolec začistíme a zaguľatíme.


BONUS č. 4

Maskovaný zajačik

Tento veniec neprináša návod ani postup. Zaradila som ho pre vás ako posledný – bonusový nápad, pretože sa mi veľmi páčil. Domnievam sa, že tvorca (Dashing door dekor) vzal jutovinu a urobil si základ venca podobne ako niekto iný v tomto návode. Do stredu pripevnil dekoratívneho zajačika a ozdobil kvetinkami pomocou tavnej pištole. Je možné, že veniec je podlepený kartónom a  teda zajačik pripevnený k nemu. Následne priviazal na jutovinu mašličky a veniec bol na svete. Veľmi pekná a prepracovaná inšpirácia.

veniec a zajac
Zdroj: Dashing door dekor

Ďalšie moje články nájdete na blogu.

Ak Vás tento blog zaujal, založila som aj facebook skupinu a facebook stránku kde pravidelne uverejňujem ďalšie DIY novinky. Rada vás tam stretnem. 🙂

Sledujte ma aj na Bloglovin.com


Pekný deň všetkým plný kreatívnej tvorby

11 thoughts on “23 DIY návodov na jarný veniec na dvere

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

CommentLuv badge

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak